Regionalny oddział w Bydgoszczy

Zapraszamy na konferencję do Chojnic.

26 maja 2022 r.

Szanowni Państwo,

W imieniu PIBR Oddział w Gdańsku Partnera Konferencji serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w konferencji z cyklu SOLIDARNI W ROZWOJU :

Edukacja skierowana ku przyszłości, która odbędzie 1 czerwca 2022 r. w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach w godz. 10:00-15:00.

W XXI wieku przyszło nam funkcjonować w świecie permanentnej zmiany. To, co istotne było wczoraj, dziś może niewiele znaczyć. To, czym żyjemy dzisiaj, jutro może wydawać się mało istotne. Nowe technologie rewolucjonizują każdą dziedzinę życia – od drobnych spraw domowej codzienności, przez edukację, kulturę i w końcu tak mały, jak i wielki biznes.

Jak w takim „szalonym" świecie ma odnaleźć się szkoła? Czy w dobie ciągłych zmian są w procesie i treści edukacji sprawy i wartości niezmienne? Na jakie potrzeby powinna odpowiadać nowoczesna placówka edukacyjna? Co powinno się w niej zmienić, by mogła edukować

„ku przyszłości"? Jakie miejsce w tej odnowionej edukacji powinny mieć „małe ojczyzny"? Czy i w jakim kontekście jest w niej miejsce na to, co lokalne?

Na te, między innymi, pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Edukacja skierowana ku przyszłości", która – w ramach cyklu „Solidarni w rozwoju" – odbędzie się w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach. W dyskusji panelowej udział wezmą eksperci, samorządowcy, przedstawiciele placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Tradycyjnie, organizatorzy liczą też na silny głos publiczności.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA STRONIE KONFERENCJI:

https://solidarniwrozwoju.pl/edukacjaskierowana/

 

Zachęcamy także do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/27Cc4tWre

 

 

                 

 

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR