5 stycznia 2024 r.
Szanowni Państwo
BIEGLI REWIDENCI
Zgodnie z art. 30 ust. 2 pkt 4 w zw. z art. 30 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (t.j. Dz. U.z 2023 r. poz. 1015) na podstawie uchwały Nr 33/2/2023 Krajowej Rady Biegłych Rewidentów z dnia 25 lipca 2023 r. w sprawie zakresu tematycznego obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów w 2024 r., Regionalna Rada Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Bydgoszczy, uprzejmie zaprasza do udziału w obligatoryjnym doskonaleniu zawodowym za 2024 r. i proponuje następujący moduł:
Moduł 12 Identyfikacja i oszacowanie ryzyk istotnego zniekształcenia w świetle KSB 315 (Zmienionego w 2022 r.). - 16 godzin
Wykładowca: dr Justyna Beata Zakrzewska
Ogólne zasady zaliczania szkoleń obligatoryjnych:
Uprzejmie przypominamy, że obecnie trwający 3-letni okres rozliczeniowy ODZ rozpoczął się 1 stycznia 2024 r., a zakończy się 31 grudnia 2026 r.
Liczba godzin ODZ, obowiązująca zarówno biegłego rewidenta wykonującego, jak
i niewykonującego zawód, w danym 3-letnim okresie rozliczeniowym wynosi 120 godzin lekcyjnych, przy czym:
W każdym roku kalendarzowym biegły rewident odbywa co najmniej 24 godziny lekcyjne ODZ, biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez PIBR lub jednostkę uprawnioną z tematów uchwalonych przez KRBR.
Nadwyżka liczby godzin szkolenia ponad limit 72 godzin lekcyjnych jest zaliczana na poczet wykonania łącznej liczby godzin wymaganych w ramach 3-letniego cyklu szkoleniowego.
Biegły rewident część ODZ ma prawo odbyć w formie samokształcenia. Zgłoszeniu podlega maksymalnie 48 godzin lekcyjnych samokształcenia w całym okresie rozliczeniowym.
Nadwyżka godzin zrealizowanych ponad limit określony dla samokształcenia (48 godzin lekcyjnych) nie stanowi wypełnienia obowiązku ODZ z tematów określonych Uchwałą Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Biegłego rewidenta, który uzyskał wpis do rejestru biegłych rewidentów w trakcie okresu rozliczeniowego, obowiązuje szkolenie w wymiarze proporcjonalnym do wymiaru 120 godzin w cyklu 3-letnim, co oznacza, że na każdy rok okresu rozliczeniowego przypada 40 godzin lekcyjnych ODZ, przy czym 24 godziny lekcyjne w danym roku biegły rewident odbywa biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez PIBR lub jednostkę uprawnioną z tematów uchwalonych przez KRBR. Możliwość skorzystania z szkolenia ODZ w formule samokształcenia ulega odpowiedniemu proporcjonalnemu zmniejszeniu.
Biegły rewident nie ma obowiązku odbycia i składania oświadczenia z informacją o samokształceniu w każdym roku. W przypadku skorzystania z tej formy szkolenia obowiązek złożenia oświadczenia występuje najpóźniej w terminie do ostatniego dnia okresu rozliczeniowego ODZ, którego oświadczenie dotyczy.
Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią uchwały KRBR, która jest dostępna tutaj
UWAGA!
Pozostałe moduły szkoleń, w ramach ODZ za 2024 r. zostaną podane w późniejszym terminie i planujemy je zorganizować w II połowie 2024 r.
Prosimy o nadsyłanie karty zgłoszeniowej, na której podane są terminy i cena szkolenia , poprzez rejestrację elektroniczną, zakładka: „Szkolenia” na naszej stronie internetowej bydgoszcz.pibr.org.pl – najpóźniej do dnia 27 lutego 2024 r.
Cena obejmie wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu obligatoryjnego doskonalenia zawodowego.
Każdy uczestnik ODZBR musi otrzymać materiały szkoleniowe do wybranych modułów.
Szkolenie odbędzie się w formie on-line, od 09:00 do 15:30 godz.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania , zmiany wykładowcy, terminu lub formy szkolenia.
Opłaty za szkolenie prosimy dokonać wyłącznie przelewem 7 dni przed terminem szkolenia
(data wpływu) na konto:
12 1020 1462 0000 7802 0388 7114
Zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez RO PIBR w Bydgoszczy.
Z poważaniem
Prezes
Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów
(-) Paweł Pyzik