17 lipca 2024 r.
Szanowni Państwo
BIEGLI REWIDENCI
Regionalna Rada Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Bydgoszczy, uprzejmie zaprasza do udziału w obligatoryjnym doskonaleniu zawodowym biegłych rewidentów w 2024 r. i proponuje następujące moduły.
Zakres tematyczny:
Moduł 1 Aktualizacja wiedzy z zakresu prawa podatkowego ( 8 godzin)
Wykładowca: Krzysztof Budasz - doradca podatkowy, radca prawny, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Posiada doświadczenie zarówno z pracy w międzynarodowych jak i krajowych firmach doradztwa podatkowego. Specjalizuje się m. in. w podatku dochodowym od osób prawnych. Autor licznych publikacji i monografii z tego zakresu, prowadzi liczne szkolenia podatkowe, w tym w ramach Polskiej Izby Biegłych Rewidentów.
Moduł 11 Proces badania sprawozdań finansowych w aspekcie najczęściej występujących nieprawidłowości ( 8 godzin)
Wykładowca: Piotr Woźniak - biegły rewident, członek ACCA. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowej firmie audytorskiej, gdzie zajmował się
przeprowadzaniem badań i przeglądów sprawozdań finansowych. Posiada praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych,
sporządzania pakietów konsolidacyjnych, przekształceń sprawozdań finansowych zgodnie z MSR/MSSF i HGB oraz realizacji zleceń due diligence i wyceny przedsiębiorstw.
Specjalizuje się w obsłudze rynków kapitałowych. Obecnie zarządza Grupą UHY ECA, między innymi sprawując nadzór nad departamentem
audytu. Aktywność zawodową rozwija nie tylko poprzez kierowanie pionem usług audytorskich, ale również poprzez prowadzone szkolenia, artykuły i publikacje z zakresu
rachunkowości w tym: Rachunkowość zabezpieczeń.
Moduł 28 Przychody ze sprzedaży - zasady rachunkowości i metodologia badania z uwzględnieniem najczęściej występujących nieprawidłowości (16 godzin)
Moduł 29 Obowiązki i odpowiedzialność biegłego rewidenta w zakresie wykrywania i ujawniania oszustw podczas badania sprawozdań finansowych (8 godzin)
Wykładowca: dr Justyna Beata Zakrzewska - biegły Rewident, FCCA
Ekspert w zakresie sprawozdawczości finansowej, standardów wykonywania zawodu biegłego rewidenta. Pasjonatka psychologii biznesu, efektywnej komunikacji oraz zarządzania w aspektach środowiskowych, społecznych i korporacyjnych. Absolwentka APP w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, studiów doktoranckich ALK, rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz SGGW w Warszawie.
Podczas pracy zawodowej jako wykładowca szkoleń z zakresu rachunkowości i rewizji finansowej oraz partner spółek specjalizujących się w usługach księgowych na co dzień spotyka się z problemami i dylematami przedsiębiorców związanych w szczególności z wyceną, prezentacją pozycji sprawozdania finansowego.
Autorka publikacji o tematyce związanej z sprawozdawczością finansową, standardami wykonywania zawodu biegłego rewidenta, współtłumacz na język polski publikacji International Federation of Accountants – IFAC.
Prezes Regionalnej Rady Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie, członek Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów PIBR, członek Komisji ds. monitorowania i opiniowania aktów prawnych KRBR, w latach w latach 2015-2023 członek Regionalnej Rady Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie, 2015 - 2019 członek Komisji ds. szkoleń KRBR, 2009 – 2015 wizytator Krajowej Komisji Nadzoru w PIBR, 2013 - 2015 Vice Przewodnicząca Rady ACCA w Polsce.
Prosimy zapoznać się ze zmianami w obowiązujących zasadach ODZBR.
Ogólne zasady zaliczania szkoleń obligatoryjnych:
Uprzejmie przypominamy, że obecnie trwający 3-letni okres rozliczeniowy ODZ rozpoczął się 1 stycznia 2024 r., a zakończy się 31 grudnia 2026 r.
Każdy uczestnik ODZBR musi otrzymać materiały szkoleniowe do wybranych modułów.
Szkolenia w formie stacjonarnej odbędą się w siedzibie RO PIBR w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 11/13 od 09:00 do 15:45 godz.
Cena obejmie wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu obligatoryjnego doskonalenia zawodowego oraz podczas szkoleń stacjonarnych, posiłek obiadowy i serwis kawowy.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania , zmiany wykładowcy, terminu lub formy szkolenia.
Przed przedmiotowym szkoleniem otrzymają Państwo informację przypominającą o terminie zajęć a w przypadku szkoleń w wersji on-line, każdy uczestnik otrzyma wiadomość, wraz z linkiem umożliwiającym dołączenie do sesji po zalogowania się na platformę.
Prosimy o rejestrację elektroniczną poprzez naszą stronę internetową bydgoszcz.pibr.org.pl – zakładka: „Szkolenia” ) najpóźniej do dnia
31 sierpnia 2024 r.
Na stronie internetowej: w zakładce „Szkolenia” podane są terminy oraz ceny poszczególnych modułów.
Ze względów organizacyjnych opłaty za szkolenia prosimy dokonać dopiero 7 dni przed terminem szkolenia, wyłącznie przelewem (data wpływu) na konto:
12 1020 1462 0000 7802 0388 7114
Zapraszamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez RO PIBR w Bydgoszczy.
Z poważaniem
Prezes
Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów
(-) Paweł Pyzik